Maliyetlerimi nasıl azaltabilirim?

Pazarda herkesin memnun olduğu, hala eski tip bir tasarım ile üretilen pek çok elektronik ürün bulunmaktadır,

Taki bazı önemli problemler ortaya çıkana dek, bazı komponentler eskimiş, bir rakip daha iyi ve ucuz bir ürünü devreye almış, tasarımcılar şirketten ayrılmış, ürün artık bazı standartları sağlayamıyor yada daha sıklıkla şirket yöneticileri ürünün maliyetini azaltmayı kararlaştırmış olabilir.

Bu durumda yaptığımız öncelikle mevcut sistemi inceleyerek yeni bir mimari belirliyoruz, buna uygun mikroişlemci, gösterge ve diğer hacimli komponentleri seçiyoruz. bu işlem genellikle kart sayısını ve hacmini azaltarak maliyeti düşürmektedir.Tüm bunlardan sonra montaj bandı işlemi maliyetini azaltacak ve test yöntemlerini göz önünde tutacak şekilde uygun üretim teknikleri seçilir. Bu üretim tekniği ile uygun test noktaları, üretim bandında en az zaman harcayacak ve kaliteyi garanti altına alacak şekilde yerleştirilir.

Diğer bir önemli bir noktada maliyet azaltma işleminin genelde mevcut ürüne ticari anlamda üstünlük sağlayacak yeni özellikler sağlamasıdır.

Tasarımın sonunda müşteriye sadece bir prototip değil, tam anlamıyla tasniflenmiş tasarım ve üretim dokümanı teslim edilir,

bu sayede müşteriler ürünü tam anlamıyla kontrol altında tutabildikleri gibi, bağımsız olarak istedikleri şekilde bir başkasınada üretebilecek duruma gelirler.

 

Okyanus Elektronik Kontrol Sistemleri Ltd. Şti
Yedpa Tic Mrk. H2-P2 Cad. No:23 Kayışdağı - İstanbul
Tel: +90 216 661 45 75 Fax: +90 216 661 49 15
Her hakkı saklıdır - ©2005


Tasarim